Rozloučení - Prim.Pavel Kopačka

Rozloučení - Prim.Pavel Kopačka

Rozloučení...

Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení spolupracovníci,
s hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás nečekaně opustil emeritní primář oddělení úrazové chirurgie MUDr. Pavel Kopačka.  
Narodil se v roce 1947 v Českých Budějovicích. Po studiu na lékařské fakultě měl v úmyslu se stát gynekologem, v jižních Čechách ale naštěstí nebylo volné místo, a tak nastoupil v roce 1973 do nemocnice České Budějovice na traumatologické oddělení. Věnoval se traumatologii v celém rozsahu včetně ošetřování kraniotraumat a nitrobřišních poranění, pracoval jako ordinář jednotky intenzivní péče.
V letech 1993 se stal primářem oddělení a vedl jej do roku 2019. Za jeho působení se z traumatologického oddělení stalo postupně špičkové pracoviště, respektované nejen v České republice, ale i v zahraničí. Vzorem pro něj byla péče o traumata v Německu a Rakousku, a díky svým bohatým kontaktům s významnými traumatology na oddělení postupně zavedl většinu celosvětově uznávaných postupů léčby úrazových pacientů. Jako dlouholetý člen výboru České společnosti pro úrazovou chirurgii se zásadně podílel na vytvoření sítě traumacenter v České republice po vzoru vyspělých západoevropských zemí. 
MUDr. Pavel Kopačka byl pro všechny osobním příkladem svou moudrostí, pracovitostí a zejména svou přátelskou povahou. Důraz na hodnoty, jako je respekt, úcta a tolerance ke všem, ať spolupracovníkům nebo pacientům, přenášel za svého života na všechny členy svého týmu. I když byl výborným operatérem, zůstal celý život skromný. Zdravý selský rozum, životní nadhled a smysl pro humor z něj dělaly vyhledávaného společníka. 
Odchod MUDr. Pavla Kopačky přišel náhle a chtělo by se říct, z plného zdraví, když od nás „odjel“ navždy na svém milovaném kole. 
Pavle, děkujeme Ti za všechno, co jsi pro nás udělal. Au revoir !

Odkazy ke stažení

Partneři

Děkujeme našim současným parnterům:

Jak se stát členem?

Vyplňte následujicí přihlášku a zašlete nám ji na uvedenou adresu ČLS JEP, z.s.

Zobrazit přihlášku